SPOLU
V SEDLE

  • 17 společných dní
  • 7 národních parků
  • 2 zábavní parky
  • 86 metrů pod úrovní moře
  • 1750 metrů nad úrovní moře
  • 720 km po pobřeží
  • 4.300 najetých kilometrů

ITINERÁŘ
aneb co vás čeká

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Los Angeles

Los Angeles

Přílet do tepajícího města Los Angeles, kde se ubytujeme v hotelu blízko letiště. Večer informační schůzka a brzy do postele. Všichni budeme cítit posun času a na to je nejlepší se pořádně prospat.

Yucca Valley - 260 km

Yucca Valley - 260 km

Ráno se přesuneme k místu pronájmu mašin, podepíšeme milion lejster a hned se pak vydáme na cestu k Joshua Tree Parku. Abychom se na začátek pěkně pokochali, pojedeme trochu oklikou San Bernardinským lesem. K večeru ubytování v Yucca Valley, kousek před Joshua Tree parkem. Bude pěkný vedro, počítejte s tím 🙂

Kingman / Route 66 - 357 km

Kingman / Route 66 - 357 km

Hned po ránu navštívíme Joshua Tree Park, kde se pokocháme téměř měsíční krajinou a zvláštními stromy, podle kterých se park jmenuje. V městečku Amboy se pak potkáme s legendární Route 66, po které pak budeme cestovat i zítra! Pak přes Needles a zlatokopecké městečko Oatman, kde nás čekají serpentýny mezi skalami. Po dni plném zážitků se nakonec ubytujeme v Kingmanu, nejspecifičtějším městu Routky.

Williams / Grand Canyon - 204 km

Williams / Grand Canyon - 204 km

Get your kicks on Route 66! Ano, jedeme po západní části Route 66, která je skutečně tím nejlepším, co z Route 66 můžete zažít. První polovina cesty vede kolem železnice. Uvidíme neskutečné, až několik kilometrů dlouhé, americké vlaky a pěkně si s nimi zahoukáme. V Seligmanu dáme prohlídku animákovských autíček z filmu „Cars“. Z Williams pak podnikneme volitelnou cestu do Grand Canyonu. Pokud bude někdo unavený a nebude se mu chtít cestovat dalších 180 km, může ve Villiams zůstat a navštívit Bearizona Wildlife park s medvědy a dalšími divokými potvorami.

Monument Valley - 281 km

Monument Valley - 281 km

Cesta z Williams k Monument Valley není dlouhá a většinou velmi přímá ve stylu "zapni tempomat a spi". To ale neznamená, že nebude na co koukat, naopak! Krajina kolem Monument Valley je úchvatná a na konci cesty nás čeká dechberoucí výhled na jeden z nejobdivuhodnějších zázraků přírody. Připravte se na úmorné vedro a dokonalou "kochačku".

Springdale / Zion National Park - 389 km

Springdale / Zion National Park - 389 km

Ráno si užijeme východ slunce u Monument Valley a pak hned vyrazíme směr Springdale / Zion National Park. Uprostřed cesty zastavíme u Lake Powel (Horse Bend) v meandrech řeky Colorado a pak v Antelope Canyonu. Cesta dlouhá a hodně krás kolem.

Las Vegas - 255 km

Las Vegas - 255 km

Ještě než navštívíme Las Vegas, nakoukneme do Valley of Fire State Park, úžasnou červenooranžovou klikatou skaliskatou cestu, jak stvořenou pro kochání se na motorkách. A pak už rychle do pouštního města Las Vegas. Hlavní osu tvoří téměř dva kilometry dlouhá třída Strip, zřejmě nejjasněji osvětlená ulice na světě. Nachází se na ní téměř všechny atraktivity města a strávit na ní můžeme i několik dní (což nám bohužel časový harmonogram nedovolí). V rámci volné zábavy můžete navštívit různá vystoupení a show.

Lone Pine / Údolí smrti - 373 km

Lone Pine / Údolí smrti - 373 km

Svlíknout kůži, namazat opalovákem a napustit kanistr vody. Death Valley, tedy údolí smrti, je nejtžhavější a nejzvláštnější místo na zeměkouli, dostaneme se dokonce několik desítek metrů pod nadmořskou výšku. Hodně kilometrů, úmorné vedro, nikde nic, jen lebky buvolů ožraných na kost a tajemné pohybující se kameny. Bude to náročné, i co do délky trasy. Konec bude v Lone Pine, kde si v chládku skal odpočineme.

Bakersfield - 340 km

Bakersfield - 340 km

Dnes nás čeká přejezd z východní části pohoří Sierra Nevada na západní. Přímo přes hory to není možné, takže nás čeká parádní objezd spodem, kolem třítisícovek. Cestou se občerstvíme u jezera Lake Isabella a otestujeme příkré serpentýny na pokraji skal.

Fresno / Sequoia National Park - 312 km

Fresno / Sequoia National Park - 312 km

Parádní serpentýny kolem Three Rivers až k sekvojovému ráji Sequoia National Park. Trochu se ochladí, protože vystoupáme až do sedmnnáct set metrů nad mořem, ale cesta stojí za to. V parku si uděláme pár procházek, především k nejmohutnějšímu stromu světa jménem General Sherman. Obchůzka tam a zpět a pak zase meandry dolů až do města Fresno.

Mariposa / Yosemitský park - 203 km

Mariposa / Yosemitský park - 203 km

Dnešní den nás čeká klenot výpravy. Yosemite National Park se právem označuje jako král všech národních parků Ameriky. Vysoké skály, vodopády a pod nimi panenské louky se nedají slovy popsat ani fotografiemi vyjádřit. Rozměry jsou ohromující a vy nebudete stačit jen kroutit hlavou do všech stran, abyste to vše pojali. Cesta není dlouhá, ale řadu hodin stráváme v parku, takže příjezd do turistického miniměsta Mariposa plánujeme až k večeru.

San Francisco - 339 km

San Francisco - 339 km

Do San Francisca to vezmeme vrchem přes legendární Golden Gate Bridge. Podíváme se na tradiční kabelové tramvaje, projedeme slavnou klikatou uličkou Lombard Street a navštívíme Peir 39 se starým zábavním parkem a molem, kde se většinu roku válí hromady tuleňů.

Monterey - 195 km

Monterey - 195 km

Závěrečná část cesty se blíží, čeká nás nádherná spanilá jízda po západním pobřeží pacifiku. Ze San Francisca budeme sledovat pobřežní silnici Highway 1, dýchat mořský vzduch, sledovat majáky, pláže a krásy západu slunce. Uprostřed cesty navštívíme město Santa Cruz se starým zábavním parkem na pláži Beach Boardwalk.

San Luis Obispo / Mcway Falls - 218 km

San Luis Obispo / Mcway Falls - 218 km

Cestou několik nádherných vyhlídkových míst - městečko Camel, poloostrov Point Lobos, maják Point Sure Lighthouse, úchvatný vodopád Mcway Falls, který končí přímo v moři, městečko Morry Bay a další. Žádný spěch, pomalu se klikatit a těšit se krásou pobřeží.

Los Angeles / pláže Santa Barbara - 208 km

Los Angeles / pláže Santa Barbara - 208 km

Dnes dokončíme spanilou cestu podél pobřeží. Zastavíme se v Santa Barbaře, kde je jedna z nejhezčích pláží jižní Kalifornie - Carpinteria State Beach. Po osvěžení pomalu vklouzneme do rušného Los Angeles.

Los Angeles / Den volna

Los Angeles / Den volna

Poslední den si uděláme den volna a pořádně si užijeme zábavu v Los Angeles. K dispozici jsou nám tři zábavní parky (Disneyland, California Adventure Park a Universal Studios). Kdo z vás ještě nebyl v zábavních parcích Ameriky, ten bude překvapen, že v žádném případě není jen pro děti. Adrenalinu je tam víc, než dost. Kdo nebude chtít masovou zábavu, může navštívit slavnou ulici Holywood Blvd. s bláznivými živými maskoty, muzeem voskových figurín, nákupy a mnoho dalšího.

Odlet

Odlet

Poslední den se hned z rána pobalíme, vrátíme mašiny a vyrazíme směr letiště. A víte co? Jak jednou tohle zažijete, budete se chtít co nejdříve vrátit. A můžete opět s námi!

NIKDY NEKONČÍCÍ DOBRODRUŽSTVÍ

NOVÉ ZÁŽITKY ZA KAŽDOU ZATÁČKOU

Los Angeles
Los Angeles
Joshua Tree
Joshua Tree
Route 66
Route 66
Oatman
Oatman
Muzeum Route 66
Muzeum Route 66
Peach Springs
Peach Springs
Monument Valley
Monument Valley
Zion NP
Zion NP
Fire State Park
Fire State Park
Antelope Canyon
Antelope Canyon
Las Vegas
Las Vegas
Death Valley
Death Valley
Sequoia NP
Sequoia NP
Yosemite NP
Yosemite NP
Golden Gate
Golden Gate
San Francisco
San Francisco
Big Sur
Big Sur

© Copyright Holy Eagles 2016
www.holyeagles.cz tour.holyeagles.cz