WILD WEST USA
JARO 2017

Pojeďte s námi do Ameriky a zažijte jedno z nejlepších dobrodružství svého života.

Protože cestu a všechny náležitosti známe, pomůžeme vám s přípravou a podělíme se o zkušenosti.
S námi se neztratíte!

OTÁZKY A ODPOVĚDI
aneb zeptejte se nás

Kdy a kam

Kdy vyrazíme?

Termín je předběžně stanoven na 2.6. – 19.6.2017 (může se ještě mírně změnit). Toto období je pro cestu nejvýhodnější, protože ještě není tak úmorné vedro ale zároveň se nemusíme příliš bát deštivých dnů nebo zimy v horách 다운로드.

Délka výpravy je 17 dnů + 1 den na přílet do ČR.

Proč právě tuhle trasu?

Wild West je trasa, kde uvidíte to nejkrásnější z Ameriky! Jistě jste slyšeli o výpravách po legendární Route 66 (také jsme ji celou projeli) a možná si říkáte, proč nepojedeme právě ji? Wild West ale přináší ještě více! Kombinuje to nejlepší z Route 66 a západu USA, která je nejbohatší na přírodní krásy. Tady jsou hlavní důvody, proč právě Wild West:

 • Nejkrásnější částí Route 66 je druhá, západní polovina. A tu ve Wild West projedeme, takže se o Route 66 v žádném případě nepřipravíme!
 • Wild West projíždí kolem sedmi nejkrásnějších národních parků Ameriky a několika dalších zázraků přírody, kaňonů a vodopádů 아나콘다 3.6 다운로드.
 • Wild West většinou nabízí o něco lepší počasí, zvláště v porovnání s východní částí Route 66. Méně deště a více tepla!
 • Perlou Wild West je spanilá jízda kolem pobřeží, ze San Francisca do Los Angeles. Užijete si nádherné klikaté silnice kolem pacifiku, dechberoucích výhledů a koupání.
 • Díky stejnému místu pro start a cíl ušetříte za přemisťovací poplatek (převoz motocyklů)
Počet míst

Kolik nás pojede?

Chceme, aby se nám cestovalo pohodlně a abychom si mohli plně užít krás Ameriky. Maximální počet motocyklů je tedy stanoven na 15 kusů. Je samozřejmě možné jet ve dvou na jedné motorce (cena výjezdu na osobu je pak mnohem výhodnější), takže počet účastníků bude o něco vyšší než počet motocyklů 다운로드.

Je zde také možnost pronajmout 1 – 2 kabrieloty a k motovýpravě přidat čtyřkolový doprovod (zeptejte se nás na možnosti).

Některá místa jsou již zabrána a proto nevájhejte a přihlaste se. Po naplnění počtu budeme výjezd uzavírat.

Cena

Kolik to bude stát?

Finální cena se skládá z několika položek, některé zajišťuje Holy Eagles Tour, jiné si hradí účastník sám. Seřazeno dle výše nákladů.

Pronájem a pojištění motocyklu
Podle typu motocyklu, druhu pojištění a aktuální nabídky.

Předběžné ceny dle kategorie motocyklu
—————————————————–

HD Electra Glide, HD Street Glide, Indian Chieftain
$2.710 USD vč 다운로드. základního pojištění (spoluúčast do $1.000 USD za poškození nebo zcizení), garance třídy / bez garance modelu

HD Road King, Indian Vintage, Indian Roadmaster
$2.606 USD vč. základního pojištění (spoluúčast do $1.000 USD za poškození nebo zcizení), garance třídy / bez garance modelu

Honda Goldwing 1800
$3.060 USD vč. základního pojištění (spoluúčast do $1.000 USD za poškození nebo zcizení), garance třídy / bez garance modelu

– 4 měsíce před cestou / rezarvaci a objednávku zajišťuje Holy Eagles Tour

Ubytování, doprovod a náklady
1.190 USD za osobu / ubytování v kvalitních dvoulůžkových motelech a hotelech
– 3 měsíce před cestou / rezervaci a objednávku zajišťuje Holy Eagles Tour

Zpáteční letenka Praha > Los angeles
17.000 – 23.000 CZK, dle aktuální nabídky
– 2 – 3 měsíce před cestou / zajišťuje si každý sám (doporučujeme letuska.cz)

Pohonné hmoty
Dle spotřeby, nicméně pohonné hmoty jsou v USA velmi levné. Počítat můžete s cca 150 – 200 USD za celou cestu / zajišťuje si každý sám.

Stravování
Každý podle svého uvážení a možností, v USA je poměrně levně (budeme vyhledávat levnější restaurace, možnost nákupu v supermarketech či u benzínových stanic)  / zajišťuje si každý sám 블루투스 동글.

Vstupné do národních parků a další zábava.
Vstupné do národního parku je většinou 20 – 25 USD na motorku. Doporučujeme vám zakoupení Annual Passu (America the beautifull) za 80 USD platný ve všech národních parcích USA, který pak v ČR snadno prodáte za polovinu (Annual Pass má dvě políčka k vyplnění, takže ho lze znovu prodat). Případně můžete Annual Pass koupit již teď za poloviční cenu na různých fórech.

Další nákladovou položkou může být vstup do zábavních parků v Los Angeles.

——

Cena na osobu je mnohem výhodnější, pokud pojedete ve dvou. Nejvyšší položku výjezdu (pronájem motocyklu) pak hradíte jen jednou python 웹 파일.

Pronájem motocyklů zařizujeme hromadně u naší partnerské společnosti za nejlepší možné ceny. Stejným způsobem zamlouváme ubytování. Letenky a další výdaje si hradí již každý sám.

* Cenové možnosti pronájmu motocyklů vám zašleme na vyžádání.

Vízum

Potřebuji do USA vízum?

Česká republika má se spojenými státy schválený bezvízový styk, je však nutná elektronická cestovní registrace, tzv. ESTA. Jedná se o elektronický formulář, který je po vyplnění a uhrazení poplatku 14 USD platný 2 roky. V případě, že by vám ESTA neprošla, je pak potřeba absolvovat klasické vízové řízení na ambasádě v Praze. Neznáme však nikoho, komu by ESTA neprošla.

Bez platného dokladu ESTA není možné do USA cestovat. Každý účastník výjezdu musí mít tuto registraci platnou 다운로드. S vyplněním formuláře vám rádi pomůžeme, je i v češtině.

V rámci letištního odbavení vás bude také čekat pohovor s imigračním úředníkem. Této procedury se nemusíte bát, rádi vám poradíme co můžete očekávat a jak odpovídat na dotazy. Pokud neumíte anglicky, pomůže vám některý kolega ze skupiny.

Co s sebou

Co vzít s sebou?

Všechny motocykly mají k dispozici boční brašny a také je možnost připoutat zavazadlo na zadní sedadlo. Pokud však jedete ve dvou a zadní sedadlo bude obsazené, doporučíme vám motocykly se zadním kufrem (např. H-D Electra Glide).

Vzhledem k omezenému prostoru pro přepravu doporučujeme jen nejnutnější oblečení a vybavení. Během cesty je možné na některých hotelech prát (laundromaty). Na oblečení stačí jedny rifle, pevné boty, tenisky, 3 trička s krátkým rukávem, jedno bílé tričko s dlouhým rukávem (pro oblast Death Valley, kde může být až 50 stupňů celsia), motorkářskou bundu, nepromoky, prádlo a plavky 다운로드. Nezapomeňte na brýle, opalovací krém (nepodcenit a koupit faktor 50), redukci do zásuvek, nabíječku na elektroniku (případně powerbanku), foťák nebo mobil.

Základní helma je v ceně (kokos), ale doporučujeme vám vzít si vlastní helmu. Pokud vás pojede více přátel, určitě zvažte pořízení intercomu – je úžané si cestou povídat a obdivovat přírodní krásy společně. V místě vyzvednutí motorek je možné vybavení dokoupit, případně si další výbavu pronajmout (např. zadní kufr, GPS apod.).

Nejdůležitější:

 • platný pas s biometrickými údaji
 • povolení ke vstupu ESTA (po schválení raději vytisknout)
 • mezinárodní řidičský průkaz (orazítkovanou kategorii A), vzít si s sebou raději i český
 • zpáteční letenky
 • cestovní pojištění s dostatečným krytím pro všechna rizika (neopomenout!)
 • 1 – 2 platební karty s povolenými platbami a výběry v cizině
 • drobná hotovost (stačí cca 150 dolarů, v USA se platí většinou kartou)
Ubytování

Ubytování

Ubytování zajišťujeme hromadně a to v prověřených, kvalitních a čistých motelech s nejlepším poměrem cena/výkon. Pokoje jsou vždy pro dvě osoby s americkými širokými postelemi.

Některé motely mají jako součást vybavení samoobslužnou prádelnu s pračkami a sušičkami (za úhradu) 다운로드. Ve většině naleznete také bazén, automat na led a další příslušenství.

Ve všech hotelech je dostupné Wi-fi – většinou zdarma, někde však za mírný poplatek.

Stravování

Stravování

V Americe ochutnáte jedinečná jídla! Šťavnaté americké stejky, křupavé, čerstvé a voňavé hamburgery, speciální grilovaná žebra, restaurace “najez se kolik můžeš”, maso na špejli, nebo mexické speciality! A to vše zalejete bezednými nápoji s horami ledu, který američani milují 🙂

Stravování je individuální a bude záležet jen na vás, co si objednáte. Pokud ale budete mít zájem, rádi vám doporučíme místní speciality.

Motorky

Motorky

Na výběr je řada značek a typů motorek, které se liší výbavou a cenou 다운로드. Čeká nás ovšem náročná a dlouhá cesta po různých površích a proto vám doporučujeme sáhnout po pohodlných a bezpečných chopperech vyšších řad. Pojedeme více jak čtyři tisíce kilometrů a v malém sedle či v nepřirozeném posezu by vás mohlo brzy bolet celé tělo.

Z naší zkušenosti jsou nejlepší volbou motorky Harley-Davidoson typu Road King (bez zadního kufru) nebo Electra Glide (se zadním kufrem). Variantou může být také značka Indian a typy Chief Vintage (bez zadního kufru) nebo Roadmaster (se zadním kufrem). Pokud dáváte přednost Hondě, doporučujeme typ Goldwing (se zadním kufrem, vyšší cena).

Cca 30% z ceny ušetříte za Harley-Davidson Sportster 883 (tuto volbu však příliš nedoporučujeme).

Všichni účastníci výjezdu musí být platnými držiteli řidičského průkazu skupiny A bez omezení. Pokud řidičák máte, ale nikdy jste nejezdili na velké motorce, pečlivě zvažte vaše zkušenosti a možnosti. Motocykly mají přes 300 kilogramů a určitě není úplně rozumné vydat se na dlouhou cestu bez alespoň základních zkušeností.

Kde se přihlásit?

Kde se přihlásit?

Pokud chcete zažít dobrodružnou cestu vašeho života, napište nám. Nebojte se na cokoli zeptat. Zašleme vám odpovědi na vaše dotazy, případně se s vámi spojíme telefonicky. Získáte od nás detailní informace, konečnou kalkulaci (podle vybraného typu motorky) a termíny pro včasné úhrady.

Jeďte s Holy Eagles do Ameriky!

NIKDY NEKONČÍCÍ DOBRODRUŽSTVÍ

NOVÉ ZÁŽITKY ZA KAŽDOU ZATÁČKOU

© Copyright Holy Eagles 2016
www.holyeagles.cz tour.holyeagles.cz